Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 3. června 2023 Tamara

Mám rád politiku, romskou problematiku a dopravní špičku

14. 05. 2014 14:40:49
Vidím to denně kolem sebe, na silnici někdo někoho neurvale předjede nebo se někam cpe a následuje spousta troubení a nadávek. Kolegyně ráno v práci řekne "ty ses zapomněla učesat?" a někdo z toho může mít zkažený i celý den. Někdo napíše článek k romské problematice a je fuk, zdali je na jedné nebo na druhé straně, jediné, co má zaručeno, je spousta nadávek. Někdo napíše pravicový článek. Někdo levicový. Stále to samé.

zdroj: idnes.cz

Prostě jsem si zas četl pár článků a komentářů na blogu a nemohl jsem si pomoct napsat tento článek. Často přemýšlím o tom, jak lidé o věcech přemýšlí a proč to sami sobě dělají.

Přitom je zřejmé, že ve skutečnosti nejlépe dokážeme ze všech věcí kontrolovat právě jednu jedinou a tou je způsob, jak o věcech přemýšlíme. Není to samozřejmě žádné nové zjištění, jen mi přijde, že často lidem v běžném životě uniká a vzpomenou si na něj jednou za čas až při čtení nějaké odborné knížky k tomuto tématu.

Já nevím, nepřijde mi to obtížné. Například vás v zákazu předjíždění poněkud agresivně předjede velkou rychlostí řidič neznámého auta. Jedna z možností je nechat si zvýšit krevní tlak jak při olympijské stovce, druhá je rozhodnout se, že to neovlivním. A vůbec, ten řidič může být agresivní trouba, který si myslí, že musí být všude první. Nebo to také může být někdo, kdo jede pozdě na obchodní jednání s namyšleným majitelem nadnárodní firmy, která má financovat jeho neziskový pečovatelský domov pro seniory. Anebo někdo, kdo se před pěti minutami dozvěděl, že jeho dítě mělo při cestě do školy nehodu a je v kritickém stavu v nemocnici. Jasně, že nic z toho ho neopravňuje porušovat dopravní předpisy.

Moje pointa je v tom, že to jde. Myslím rozhodovat se o tom, jak zrovna o té které věci přemýšlím. A to i v případech, kdy vám někdo jednu ubalí v baru za to, že jste se na něho moc dlouho dívali. Možná kdyby člověk měl možnost nahlédnout třeba do jeho dětství, kolikrát ho otec zmlátil do bezvědomí a poté zamknul na celou noc do skříně, tak by ten svůj rozbitý nos nebral zas jako tak obrovské příkoří.

Nikoho neomlouvám, když někdo poruší dopravní předpisy, jsem rád, že ho policie pokutuje, pokud mě někdo napadne, volám policii sám. Mluvím o vlastním postoji ke všem věcem kolem nás a vnitřní toleranci, která člověku umožní si uvědomit, že na lidi nebo události kolem sebe má pramalý vliv a jediné, co může ovlivnit, je svůj vlastní postoj k těmto událostem a svou duševní pohodu.

Samozřejmě beru, když si někdo přečte článek na internetu, vtáhne ho do děje, rozohní se, vstoupí do diskuze, zanechá peprný komentář, prostě se baví a užívá si to jako společenskou zábavu. Jen se mi občas nezdá, že by to lidé brali opravdu jako zábavu, ale jako smrtelně vážnou věc, po které zůstane zvýšený krevní tlak, tep ve spáncích, pocit nepokoje, bezradnosti, frustrace. Opravdu to stojí za to?

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Daniel Cícha | středa 14.5.2014 14:40 | karma článku: 9.56 | přečteno: 715x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jitka Štanclová

S mou figurou číšnici neudělám

Aneb malá blogerka lapena do sítí. Někdy se to schumelí a je pravda, že některé věci jsou i předvídatelné, aspoň u mne.

3.6.2023 v 20:45 | Karma článku: 8.71 | Přečteno: 100 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Rozhodni se pro změnu zbytek půjde sám

Poslední dobou se rozhoduji, co dál a jak začít změnu k lepším zítřkům. A zde je můj posun v dané oblasti. Rozhodni se a zbytek povolí a půjde ti na ruku.

3.6.2023 v 18:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 43 |

Jan Vavřík

Jak vás dítě dokáže rozbourat aneb Tatínku, kdo je to hajzl?

Už jednou jsem psal, že mám rád hlídací víkendy. Přes týden na sebe nemáme tolik času, proto si to s šestiletou dcerkou užíváme na plné obrátky. Někdy mě ale svými hláškami dokáže totálně rozbourat. Jako nedávno.

3.6.2023 v 14:32 | Karma článku: 26.65 | Přečteno: 1191 |

Jan Andrle

Těsně vedle

Důvěra v politiky není láska bezmezná. Současná vláda jakoby si pořád myslela, že její voliči, ke kterým se počítám, jí budou tleskat a obdivovat za kdejakou krávovinu. Tak tedy ne, aspoň za mě.

3.6.2023 v 13:43 | Karma článku: 11.37 | Přečteno: 189 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Dále vzpomínám na domov ze zajetí

Slepice seděla na vejcích a pak si hned první den pyšně vykračovala se svými kuřaty po dvoře. Alma zrovna dělala obchůzku a objevila se za rohem. Když zahlédla kuřata, strnula. Slepice nebyly nic nového, především ten nepřívětivý

3.6.2023 v 7:49 | Karma článku: 14.69 | Přečteno: 193 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1355

Po studiu jsem přibližně 15 let působil v managementu střední české firmy. Nyní se zaměřuji převážně na osobnostní rozvoj, poradenství, vedení lidí, změnové projekty jednotlivců i firem, koučování a terapii.

Více info na Daniel.Cicha a CitimSeDobre.cz

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....